Óvodai Jelentkezés 2021

Kedves Szülők (Gondviselők)!

Megjelent a 2021/2022-es nevelési év óvodai jelentkezésére vonatkozó, Kecskemét Megyei Jogú Város jegyzője által közzétett, valamennyi önkormányzati fenntartású köznevelési intézményre vonatkozó felhívás.

Felhívjuk szíves figyelmüket arra, hogy az óvodába jelentkezni csak a lentebb linkelt JELENTKEZÉSI LAP beküldésével van lehetőség.

A részletes tájékoztatást és a kapcsolódó dokumentumokat az alábbi linkeken találja:

Gyermeknap

Kedves Szülők!

Örömmel tudatjuk, hogy 2021. június 4-én megrendezésre került gyermeknapunk az óvodában. A nap folyamán a gyerekeknek különböző programokkal készültünk.  A gyerekeknek lehetőségük volt ugrálóvárazni, trambulinozni, illetve óvó és dajka  nénik fagyival, csillámtetoválással és arcfestéssel is kedveskedtek a gyermekek számára.

Farsangi ünnepség

Kedves Szülők!

2021. 02. 23-án megrendezésre került óvodai farsangunk. A gyerekek szebbnél szebb jelmezbe öltöztek farsang alkalmából. Ezen a napon óvó és dajka nénik zenés mulatsággal , játékokkal készültek a gyermekek számára. A nap folyamán játszottunk seprű adogatót, szobor játékot, célba dobást, szék foglalót, üdítő ivó versenyt, fánk evő versenyt,lufi fújó versenyt.

Óvodák nyitvatartása

Kedves Szülők!

Az óvodák 2021. évi heti és éves nyitvatartásával kapcsolatban a polgármester  következő határozatot hozta.

Ennek értelmében az óvodák heti nyitvatartása ide kattintva érhető el, míg a nyári nyitvatartást ide kattintva tekintheti meg.

Mikulás óvodánkban

Kedves Szülők!

Örömmel tudatjuk Önökkel, hogy az Önkormányzat  jóvoltából  óvodánknál is járt a Mikulás.

Később, Mikulás alkalmából, az óvó és dajka nénik Mikulás műsorral kedveskedtek a gyermekek számára.

Kezdődik a tanév

Szeptember első hetében ismét elkezdődött egy új tanév. Rég nem látott gyermekek érkeztek vissza hozzánk sokat erősödve és magasodva a hosszú nyár folyamán. Nagyon várták már az újra együtt játszást és találkozást.

Közben megérkeztek hozzánk új kiscsoportosaink is. Legtöbbjük nagyon gyorsan megtalálta kis játszópajtását, csak 2-3 kisgyermek sírdogál még picit reggelente, de ilyenkor igyekszünk érdekes és izgalmas játékokkal meghozni a jókedvét.

Nyári élet

Az új nevelési évre készülve óvodánkban festés történt, így a Micimackó csoport új színekben, tisztán megújulva várta az újonnan érkező kiscsoportos gyermekeket. Dajka nénik segítségével gyönyörű őszi dekorációval igyekeztünk még hangulatosabbá varázsolni óvodánkat.

A nyár folyamán a Kecskemét Járás Egészségfejlesztés Iroda által nyújtott projekt keretében megvalósított életmódváltást elősegítő egészségnevelő előadáson vettek részt a gyerekek. A program célja, hogy játékos kereteken belül meséléssel, verseléssel, énekléssel segítsük az egészséges életmód, tisztálkodás helyes elsajátítását.

Óvodai Jelentkezés 2020

Kedves Szülők (Gondviselők)!

Megjelent a 2020/2021-es nevelési év óvodai jelentkezésére vonatkozó, Kecskemét Megyei Jogú Város jegyzője által közzétett, valamennyi önkormányzati fenntartású köznevelési intézményre vonatkozó felhívás. A járványügyi veszélyhelyzetre tekintettel változik az önkormányzati óvodai beiratkozás rendje a 2020/2021. nevelési évre!