Nagycsoportos búcsúztató

2023.június 2-án került sor a nagycsoportosok búcsúztatójára. Erre az alkalomra a búcsúzó gyermekek színvonalas műsorral kedveskedtek szüleiknek, óvodás társaiknak. Az óvodában maradó gyermekek versekkel, énekekkel búcsúztak az iskolába menőktől.

A búcsúzó műsor után kezdetét vette a gyermeknap. A Vándorjátszóház “Piros lábasos nosztalgiajátékkal tette színesebbé ezt a délelőttöt: volt magvak válogatása, rétegezése, főzőcskézés, színes magvak kevergetése, kanalazása, fedők próbálgatása mindez tűzpiros zománcos edényekkel. Egyedi készítésű dominóval játszhattak a gyermekek. Készültek szárdudák is.

Fagyis autó is érkezett az óvodába a gyermekek.
A délután folyamán – hagyományőrző célzattal – a búcsúzó nagycsoportosok és szüleik családi pikniket tartottak, melynek keretében fát ültettek az óvoda udvarára.

Június 5-én ugrálóvár került felállításra.