Pöttöm próba

Októberben részt vettünk a Ceglédi úti óvodában megrendezett Pöttöm próba nevű közlekedési versenyen, ahol a gyermekek izgalmas és érdekes játékok során mérethették meg magukat. A közlekedés szabályainak ismeretei mellett fontos volt a gyorsaság, ügyesség és a csapatmunka. Az őszi szünet után „Tök jó hetet” tartottunk az óvodában, ahol a főszerepben a tök volt. Faragtak, gyúrtak, kézműveskedtek a gyermekek. Alkalom nyílt arra is, hogy a gyermekek szüleik társaságában készítsék el töklámpásaikat. A “Tök jó hetet” a Lóca együttes színesítette, akik nagyon nagy örömet csaltak a gyermekek arcára és nagy mulatságot csaptak. Csatlakoztunk a „10 millió fa” programhoz, melynek során az intézmény fákat kapott, valamint a szülőkkel karöltve növényeket ültettünk az óvoda udvaron. Végül, de nem utolsó sorban egy terápiás kutya látogatott el gazdájával óvodánkba, hogy egy óra keretein belül mutasson be pár trükköt a gyermekeknek a sok simogatás között.