Vásároztunk

Vidám vásárba csalogató mondókával kezdődött a már hagyománnyá váló Szent Mihály Napi Vásár a Nyitra utcai óvodában. A jeles eseményt, hetek óta tartó lázas készülődés előzte meg. Mindhárom csoport kitartóan készítette a különbözővásári portékákat: gesztenyéből, szívószálból, tésztából, lisztgyurmából nyakláncokat és karkötőket fűztek az ügyes kis kezek. Termésekből állatokat, bábokat barkácsoltak, hűtőmágneseket festettek, papírból állatokat hajtogattak az apróságok. Amíg a remekművek készültek, megismerkedhettek az óvodások a jeles naphoz tartozó népszokásokkal, megfigyelésekkel is. A nagy napon vásári öltözetben, kis kosarakkal érkeztek a gyermekek az intézménybe.  A kirakodóvásárban petákért lehet vásárolni, amiket az óvó nénik osztottak szét a vásárlók között, s máris kezdődhetett az adás-vétel . A vásári vigadalom természetesen nem hiányozhatott sem az enni sem pedig az innivaló sem, amivel a dajkanénik kedveskedtek.