Óvodai beszámoló

Óvodánk Kecskemét kertvárosi részén található, három csoporttal működik. 1975-ben nyitotta meg kapuit, akkor még egy csoporttal. Előtte iskolaként funkcionált; az épület régebbi része több mint száz éves. 2003-ban ehhez építettek hozzá egy újabb részt (csoportszoba, iroda, gyermek mosdók, öltözők kaptak benne helyet), illetve alakítottak ki egy vadonatúj konyhát, amely HACCP minősítéssel rendelkezik. A kertvárosi jellegből adódóan hatalmas udvarral rendelkezünk, amely legnagyobb részt füvesített, parkosított. Udvari játékaink igényesek, jól használhatóak.

Csoportjaink vegyes csoportok, 3-7 éves korú gyerekek vannak egy csoportban. Ez lehetővé teszi, hogy a testvérek, unokatestvérek igény szerint egy csoportba járjanak. Jellemző óvodánkra a családias, nyugodt légkör, a jókedv, a derű. Fontosnak tartjuk, hogy a gyerekek jól érezzék itt magukat, és megfelelő ütemben fejlődjenek. A csoportszobák változó nagyságúak, ehhez igazodik a gyerekek létszáma. Hat fő óvodapedagógus dolgozik nálunk, akik munkáját három dajka néni és egy pedagógiai asszisztens segíti. A hat óvodapedagógusból négyen tanítói diplomával is rendelkeznek, közülük ketten szereztek másoddiplomát is az évek alatt (fejlesztőpedagógus, illetve vezető óvodapedagógus szakon).

A gyerekekkel folyamatosan figyeljük a nekik való versenyeket, vetélkedőket és részt is veszünk rajtuk. Legtöbbször rajzversenyekre nevezzük a tehetséges gyerekeket, illetve versmondó versenyre visszük a kiemelkedően szavaló nagyokat. A Pöttöm Próba közlekedési versenyen és az Ovi Kupán is jól szoktunk szerepelni.

Erősségeink:

• nyitottak vagyunk, fogékonyak az újra (természetesen kritikusan szemlélve),
  • testületünk fiatalos, lendületes, dolgos,
  • mindannyian elkötelezett hívei vagyunk a környezettudatos magatartásnak, ez megmutatkozik a természet szeretetében, védelmében, az ehhez kapcsolódó szokások megalapozásában, az egészséges életmódra nevelésben, az erre irányuló igény kialakításában;
  • fontosnak tartjuk a mozgást, minden lehetséges módon közvetítjük a gyerekek felé a mozgás szeretetét (a felnőttek közül is többen rendszeresen sportolunk),
  • kiemelkedő kapcsolatot ápolunk elsősorban az egységünkön belüli más óvodákkal, a helyi iskolával; egymás rendezvényein rendszeresen részt veszünk,
  • nagyon fontosnak tartjuk a szülőkkel való folyamatos kapcsolat kialakítást, fenntartását, szervesen bevonjuk őket az óvoda életébe (nyílt napok, kirándulások, közös ünnepségek, szülői értekezletek, fogadó órák…),
  • rendszeresen részt veszünk a városban rendezett – gyerekeknek szóló – kulturális rendezvényeken (mese előadások, koncertek, kiállítások),
  • a település jellegéből adódó hagyományokat tiszteljük és megismertetjük a gyerekekkel is.