A Nyitra utcai Óvoda Kecskemét frekventált részén, kertvárosban helyezkedik el, csendes, forgalommentes zöldövezetben. Intézményünk 1978-ban épült a térségben lakók kezdeményezésére és összefogásával. 2008-tól a Corvina Óvoda és Általános Iskola Ifjúság úti Tagóvodájaként; 2013-tól – az iskolától különválva – a Corvina Óvoda Ifjúság úti Tagóvoda feladat-ellátási helyeként működtünk. Jelenleg a Corvina Óvoda Forradalom utcai egységéhez tartozunk.

Óvodánk három csoportjában családias, szerető, meghitt légkörben töltik mindennapjaikat a gyermekek. Arra törekszünk, hogy életkoruknak megfelelő formában szerezzenek tapasztalatokat önmagukról, környezetükről. Fontos az élményszerűség és a játékosság, a tartalmas, elmélyült tevékenykedés lehetőségének biztosítása. Egymás- és az élő környezet tiszteletére, toleranciára nevelünk. 2017. decemberében ismételten elnyertük a „Zöld óvoda” címet.

A három csoportszobás épülethez nagy, árnyas játszóudvar tartozik. 2009-ben tornaszobával, és hozzá tartozó öltözővel, mosdóval, szertárral bővült az intézmény. A belső tér berendezésénél a természetesség dominál. Óvodánkra a kezdetektől a mai napig családiasság és nyitottság jellemzi, sokan ezért választanak minket. A hagyományos kapcsolattartási formák – szülői értekezletek, fogadó órák, bemutató foglalkozások – mellett lehetőséget adunk arra is, hogy a szülők, nagyszülők, testvérek évente több alkalommal nyitott délelőtt, illetve délután keretében tevékenyen részt vegyenek a csoportok életében, az ünnepek előtti készülődésben. Óvodába lépés előtt folyamatosan fogadjuk az érdeklődő családokat. Rendszeresen visszatérhetnek hozzánk az iskolás testvérek, akik közöttünk egy rövid időre újra „óvodásokká” válhatnak.

Intézményünk legfontosabb értékei, jellemzői:

• Családias jelleg őrzése, szülőkkel való együtt gondolkodásra törekvés a kompetenciák betartásával.
  • Nevelés elsődlegességének, az óvoda eredeti funkciójának őrzése, hagyományok tisztelete.
  • Gyermekközpontú nevelés, a gyermekek mindenek felett álló érdekének tisztelete.
  • Hátrányok csökkentésére, tehetség kibontakoztatására való törekvés.
  • Gyermeki tevékenység középpontba állítása, a játék sérthetetlenségének tiszteletben tartása.
  • Szocializáció hangsúlyossága.
  • Életszerűség elve alapján vegyes szervezési forma alkalmazása.
  • Természetesség- és természet közeliség, fenntarthatóság elvének érvényesülése a nevelőmunka során.

Vezetőink:

Intézményvezető: Obbágy Tiborné
Intézményvezető-helyettes mb.: Ludányiné Körtvélyesi Gyöngyike

Munkatársaink:

Adlerné Rózsa Melinda
Távollétében: Lipták Fanni Judit

Csipet Csapat csoport

Óvónők: Adlerné Rózsa Melinda, Csépányiné Papp Diána
Dajka: Bakos Lászlóné

Micimackó csoport

Óvónők: Bindicsné Patvaros Anna, Lipták Fanni Judit

Hupikék törpikék csoport

Óvónők: Langó Istvánné, Zobokiné Daczi Dóra
Dajka: Nagyapátiné Doktorcsik Klaudia

Állandó programjaink (Jeles napok, ünnepek, melyekről megemlékezünk):

• Mihály napi vásár
  • Magyar népmese napja
  • Állatok világnapja – kirándulás a Vadasparkba
  • Terményünnep kenyérsütéssel
  • Zene világnapja – gyermek táncház
  • „Tökjó” hét szervezése
  • Márton napi vígasság
  • Egészségnap
  • Interaktív zenés előadások
  • Interaktív színházi előadások
  • Mikulás ünnep bábjátékkal
  • Advent- régi óvodások visszahívása, közös ünnepi készülődés szülőkkel
  • Karácsonyi ünnep
  • Újév köszöntés néphagyományaink szerint
  • Magyar kultúra napja
  • Télkergetés népszokások felidézésével
  • Farsangi mulatság
  • Úszás (nagyoknak, kötelezően)
  • Március 15. Nemzeti ünnep, játékos megemlékezés
  • Víz világnapja
  • Föld napja
  • Húsvéti hagyományőrző ünnep
  • Magyar költészet napja
  • Madarak és fák napja
  • Környezetvédelmi világnap- Arborétum
  • Anyák napi ünnep
  • Pünkösdölés
  • Gyermeknap
  • Évzáró, búcsú a nagycsoportosoktól
  • Közös kirándulás
  • Planetárium látogatás nagycsoportosokkal

Rendszeresen részt veszünk rajzpályázatokon, más intézmények által szervezett gyermekprogramokon. Igyekszünk kihasználni a városunk nyújtotta kulturális lehetőségeket.

Minden év márciusában megrendezzük Tavaszköszöntő bálunkat, májusban pedig nagyszabású Gyermeknapot szervezünk családtagok részvételével.

Gyermekeinknek több plusz tevékenységet, programot is felkínálunk, helyet adunk. Belső- és külső szakemberek, nevelők segítségével az alábbi tevékenységek közül választhatnak:

• néptánc
  • labdarúgás