Tel.: 76/484-607
E-mail: mikszathovi@gmail.com

A Mikszáth K. krt-i Óvoda Kecskemét kertvárosi részében található. Óvodánkban két csoport működik, a Mókus és a Nyuszi csoport. A csoportok vegyes életkorú gyerekekből állnak, így lehetőség nyílik arra, hogy testvérek, barátok egy csoportba kerüljenek. A környék csendes, forgalommentes. Környezeti feltételeink ideálisak, a jó levegő, a zöldövezet vonzóvá teszi intézményünket. A Mikszáth körúti Óvodát 1971-ben családi házból alakították át. Tudatosan törekszünk az igényes, praktikus környezet kialakítására. A csoportszobák esztétikusak, természetességet sugároznak. A játéktevékenységhez, a nevelési, fejlesztési céljaink, feladataink megvalósításához szükséges eszközállománnyal rendelkezünk. Udvarunk lehetőséget ad a szabad játékra, az udvari játékokat alapítványi pénzből, pályázatokból befolyt összegből szereztük be. Óvodai tevékenységeinket a pedagógusok és dajkák munkájának szoros összhangja jellemzi. Közös elvek és normák szerint dolgozunk, a kompetenciák tiszteletben tartásával.

Kiemelt szerepet kap a hagyományok ápolása, ünnepeink megtartása:

• Mikulásvárás
    • Adventi készülődés, közösen a szülőkkel
    • Karácsonyi délelőtt
    • Farsang
    • Március 15.
    • Anyák napja
    • Évzáró, nagyok búcsúztatása
    • Családi gyereknap

Fontosnak tartjuk:

• az óvoda és család szoros kapcsolatát, a szülők és pedagógusok együttműködését, az együttgondolkodást.
  • a gyermekek személyiségének sokoldalú, harmonikus fejlesztését az egyéni és életkori sajátosságok figyelembe vételével.
  • harmóniát sugárzó környezetet, valamint a gyerekekre és a tevékenységekre fordított optimális idő biztosítását
  • a gyermekek élhessenek a boldog gyermekkor lehetőségével.

„Az ember olyan, mint a virág,
Ha elmennek mellette elhervad,
Ha észreveszik, kinyílik és illatozik!”

Tehetség műhelyeink:

Játékos láb-és tartásjavító torna – mozgás, mozgásos játék
vezeti: Némethné Müller Mariann – Prikkelné Donkó Melinda

Zeneovi – zene, ének, mozgás, hangszeres játék
vezeti: Törőcsik Rita

Óvodánk dolgozói: