Óvodai Jelentkezés 2021

Kedves Szülők (Gondviselők)!

Megjelent a 2021/2022-es nevelési év óvodai jelentkezésére vonatkozó, Kecskemét Megyei Jogú Város jegyzője által közzétett, valamennyi önkormányzati fenntartású köznevelési intézményre vonatkozó felhívás.

Felhívjuk szíves figyelmüket arra, hogy az óvodába jelentkezni csak a lentebb linkelt JELENTKEZÉSI LAP beküldésével van lehetőség.

A részletes tájékoztatást és a kapcsolódó dokumentumokat az alábbi linkeken találja:

Farsangi ünnepség

Kedves Szülők!

2021. 02. 23-án megrendezésre került óvodai farsangunk. A gyerekek szebbnél szebb jelmezbe öltöztek farsang alkalmából. Ezen a napon óvó és dajka nénik zenés mulatsággal , játékokkal készültek a gyermekek számára. A nap folyamán játszottunk seprű adogatót, szobor játékot, célba dobást, szék foglalót, üdítő ivó versenyt, fánk evő versenyt,lufi fújó versenyt.

Óvodák nyitvatartása

Kedves Szülők!

Az óvodák 2021. évi heti és éves nyitvatartásával kapcsolatban a polgármester  következő határozatot hozta.

Ennek értelmében az óvodák heti nyitvatartása ide kattintva érhető el, míg a nyári nyitvatartást ide kattintva tekintheti meg.

Mikulás óvodánkban

Kedves Szülők!

Örömmel tudatjuk Önökkel, hogy az Önkormányzat  jóvoltából  óvodánknál is járt a Mikulás.

Később, Mikulás alkalmából, az óvó és dajka nénik Mikulás műsorral kedveskedtek a gyermekek számára.

Kezdődik a tanév

Szeptember első hetében ismét elkezdődött egy új tanév. Rég nem látott gyermekek érkeztek vissza hozzánk sokat erősödve és magasodva a hosszú nyár folyamán. Nagyon várták már az újra együtt játszást és találkozást.

Közben megérkeztek hozzánk új kiscsoportosaink is. Legtöbbjük nagyon gyorsan megtalálta kis játszópajtását, csak 2-3 kisgyermek sírdogál még picit reggelente, de ilyenkor igyekszünk érdekes és izgalmas játékokkal meghozni a jókedvét.

Nyári élet

Az új nevelési évre készülve óvodánkban festés történt, így a Micimackó csoport új színekben, tisztán megújulva várta az újonnan érkező kiscsoportos gyermekeket. Dajka nénik segítségével gyönyörű őszi dekorációval igyekeztünk még hangulatosabbá varázsolni óvodánkat.

A nyár folyamán a Kecskemét Járás Egészségfejlesztés Iroda által nyújtott projekt keretében megvalósított életmódváltást elősegítő egészségnevelő előadáson vettek részt a gyerekek. A program célja, hogy játékos kereteken belül meséléssel, verseléssel, énekléssel segítsük az egészséges életmód, tisztálkodás helyes elsajátítását.

Óvodai Jelentkezés 2020

Kedves Szülők (Gondviselők)!

Megjelent a 2020/2021-es nevelési év óvodai jelentkezésére vonatkozó, Kecskemét Megyei Jogú Város jegyzője által közzétett, valamennyi önkormányzati fenntartású köznevelési intézményre vonatkozó felhívás. A járványügyi veszélyhelyzetre tekintettel változik az önkormányzati óvodai beiratkozás rendje a 2020/2021. nevelési évre!

Koronavírus – Kecskemét polgármesterének döntései

Tájékoztatom a Tisztelt Kecskemétieket, hogy az Operatív Törzs kora délutáni sajtótájékoztatóját követően – élve a veszélyhelyzet esetére törvényben biztosított felhatalmazással – az alábbi döntéseket hoztam:

A 2020 március 16-i, hétfői tapasztalatok függvényében szerdától a bölcsődék és óvodák ügyeleti rendben működnek. Kérem a szülőket, hogy csak akkor hozzák be a gyermeket az intézménybe ha:

• semmilyen módon nem tudják megoldani az otthoni felügyeletét
  • a gyermek egészséges
  • a gyermek családjából senki nem járt külföldön az elmúlt két hétben.

Kérem, hogy a házi gyermekorvosok nyomatékosan hívják fel a beteg gyerekek szüleinek figyelmét arra, hogy a gyereket ne vigyék közösségbe.

Az intézményeknek joguk van hazaküldeni a gyermeket, ha az betegség tüneteit mutatja.

• Aki megteheti, az akár már hétfőtől se vigye bölcsődébe, óvodába a gyermekét.
  • Kérem azonban azt is, hogy ne a 60 év feletti nagyszülőkre bízzák a kicsiket, hiszen rájuk vigyáznunk kell, ők veszélyeztetettek.
  • A gyerekek fogadása és hazaengedése már most is úgynevezett zsiliprendszerrel történik, amelyet a szülők jól fogadtak.
  • Kérem, hogy az intézmények mérlegeljék a 60 év feletti dolgozók otthontartását.
  • Fenti intézkedéseket ajánlásként eljuttatom a nem önkormányzati fenntartású óvodákhoz és bölcsődékhez.

Természetesen mindenben próbálunk segíteni a családoknak, hiszen fontos, hogy a szülők napi munkájukat valamilyen formában el tudják látni. Ez a dolgozók, a munkáltatók, a teljes hazai gazdaság és az ország érdeke is. Ugyanakkor az emberi egészség a legfontosabb, ez az alapja annak, hogy legyen holnapunk!

Kérem, hogy ha egy mód van, működjenek együtt mindannyiunk érdekében!

Tájékoztatom Önöket arról is, hogy az óvodákkal és bölcsődékkel kapcsolatosan 2020. március 17-én, kedden 10 órára, az iskolákkal kapcsolatosan ugyanazon a napon 17 órára hívtam össze egyeztetést.

Köszönettel:
Szemereyné Pataki Klaudia