Advent, Mikulás, Karácsony

Advent

Az adventi időszak és a karácsonyra hangolódás volt az egyik legeseménydúsabb időszak a Nyitra utcai óvodások életében. 

A gyerekek, a szülők és az óvó nénik közösen készítették el az adventi koszorúkat. A remek hangulatú délelőttön sok szép koszorú, asztali és ajtódísz készült, miközben alkalomhoz illő dalok csendültek fel. Az együtt munkálkodás, készülődés öröme pedig még szorosabbá kovácsolta a kis közösségeket. 

(A Micimackó csoportosok büszkén mutatják a remekműveket)

Mikulás

A Télapó bácsi természetesen hozzánk is eljött, hiszen annyira vártuk. Miklós bácsi névnapján, Soponyai Rita drámapedagógus vezetésével a Mátyás Király Általános Iskola tanulói kedveskedtek egy bábelőadással. Ezt követően pedig a nagyszakállú ajándékozta meg a gyermekeket, mindenki nagy örömére.

Karácsony

Lázas készülődés előzte meg a karácsonyi ünnepeket óvodánkban.  Sütöttünk mézeskalácsot, ajándékokat, dekorációkat készítettünk,  gyertyatartókat, harangokat formáztunk és égettünk, a csoportszobáinkat ünneplőbe öltöztettük. Mire elérkezett a nagy nap, már minden és mindenki ünneplőben tündökölt. Nagy örömünkre a Jézuska is nagyon bőkezűen szórta az ajándékokat.