OVI-KUPA – Corvina Óvoda

2019. május 15-én, 24. alkalommal került megrendezésre a Kecskemét város óvodái között igen nagy népszerűségnek örvendő OVI-KUPA.

A megmérettetésre 14 csapat nevezett 10 fővel és 1-2 tartalék versenyzővel.

A csapatok ½ 9 órától gyülekeztek – az esős időre való tekintettel – óvodánk épületében, ahol a szervezők fogadták őket.

A rendezvényt Kapásné Pusztai Edit intézményvezető nyitotta meg, köszöntve a résztvevő csapatokat, felkészítőiket, vendégeket.

Bárdy Zoltánné, Erdeiné Langó Erika felkészítésével a Csokor utcai Óvoda középső csoportosai  zenés táncot mutattak be. A jelmezek elkészítésében a dajka néni – Majoros Zsoltné is nagy segítséget nyújtott.

A szabályok ismertetése után kezdetét vette a verseny:

• 30 m futás időre
  • célba dobás 4 m-ről
  • helyből távolugrás.

Az egyéni- és csapatteljesítmények összesítésre kerültek. Holtverseny csak a dobásnál alakult ki.

Dobásban 1. helyezést Túri Zsolt, 2. helyezést Kovács Balázs ért el – mindketten óvodánk nagycsoportosai.

Rövidtáv futásban 1. helyezést Meleg András (Egyetértés utca), 2. helyezést Baán Botond (Széchenyi sétányi) érte el.

Távolugrásban 1. helyezést Antal Marcell (Hosszú utca), 2. helyezést Nagy Attila (Forradalom utca) ért el.

Az Ovi kupát a Széchenyi sétányi óvoda versenyzői vihették haza. Minden résztvevő gyermek teljesítményét éremmel jutalmazták.

A rendezvény befejeztével a résztvevők elégedettségi kérdőívet töltöttek ki.

A megkérdezettek többsége teljes mértékben elégedett volt a barátságos, családias légkörben lezajlott eseménnyel, a gördülékeny szervezéssel.